Blokada ortopedyczna

Wejherowo, Rumia, Reda

Blokada ortopedyczna

Blokada ortopedyczna to małoinwazyjny zabieg ortopedyczny, który wychodzi naprzeciw dolegliwościom bólowym potrafiącym przeszkadzać Pacjentom w codziennej aktywności oraz pojawiającym się stanom zapalnym czy urazom. Małoinwazyjne zabiegi zdobywają coraz większą popularność w każdej dziedzinie medycyny, ponieważ nierzadko stanowią skuteczną alternatywę dla znacznie bardziej obciążających zabiegów operacyjnych. Nie inaczej jest w ortopedii, gdzie coraz częściej stosuje się leczenie niechirurgiczne, przynoszące bardzo dobre efekty terapeutyczne (np. Leczenie Komórkami Macierzystymi).

Zastosowanie

Blokada jest jedną z metod leczenia stanów bólowych poprzez podanie roztworu środka znieczulającego (lub mieszaniny środków przeciwbólowych i glikokortykosterydów) do źródła bólu. Oddziałując na elementy obwodowego układu nerwowego lub bezpośrednio na stawy, blokada wyłącza przewodnictwo nerwowe na danym obszarze, co bezpośrednio przekłada się na zmniejszenie odczuwanego przez pacjenta bólu.

Jednak blokady nie tylko zmniejszają ból: zawarte w nich substancje o silnym działaniu przeciwzapalnym oddziałują również łagodząco na toczący się w bolesnym miejscu stan zapalny, zmniejszając jego nasilenie, co przekłada się również na ustąpienie odczuć bólowych. Blokady mają zastosowanie m.in. w leczeniu schorzeń w obrębie kończyny górnej (m.in. zakleszczające zapalenie ścięgna, zespół cieśni nadgarstka) czy kolana (np. zapalenie stawu kolanowego).

Przebieg zabiegu

Zabieg podania blokady do stawu lub innego miejsca, objętego procesem zapalnym, jest niebolesny, odbywa się w warunkach ambulatoryjnych i trwa zazwyczaj kilka minut. Ortopeda wstrzykuje lek w bolesne miejsce za pomocą igły. Działanie blokady najczęściej rozpoczyna się w ciągu kilku dni po podaniu preparatu, a przewodnictwo nerwowe na danym obszarze najczęściej zablokowane jest na okres od miesiąca do kilku miesięcy, zależnie od pacjenta i rodzaju dolegliwości bólowych. Większość pacjentów dobrze reaguje na blokadę, jednak u części z nich dla całkowitego zniesienia bólu konieczne może się okazać powtórzenie zabiegu.

rejestracja zylaki

Posted in inne, Prywatne.