Poradnia proktologiczna

Gumki Barrona

Proktologia

Hemoroidy

Stanowią prawidłową anatomię odbytu. Dopiero nieprawidłowo działające hemoroidy stanowią problem. Stan chorobowy hemoroidów pojawia się, kiedy guzki rozciągają się ponad miarę i wypełniają krwią, tworząc w ten sposób żylaki odbytu. Najczęściej stosowaną techniką leczenia hemoroidów jest metoda Barrona, w przypadku której używane są gumki barrona.

 

Objawy żylaków

Chorzy, cierpiący z powodu choroby hemoroidalnej najczęściej skarżą się na krwawienie w trakcie oddawania stolca, wypadanie żylaków, ból związany z powstawaniem zakrzepów w żylakach, świąd odbytu oraz trudności w utrzymaniu higieny osobistej.

Ból towarzyszący żylakom może być następstwem zakrzepów powstających w żylakach. Zakrzep rozciąga błonę śluzową odbytnicy lub odbytu i wywołuje stan zapalny. Powoduje to nagły, przeszywający ból w odbycie, trwający od kilkunastu godzin do kilku dni.

Gumki barrona

Diagnostyka

W celu oceny stopnia zaawansowania choroby oraz różnicowania żylaków odbytu z innymi chorobami kanału odbytu, odbytnicy i jelita grubego, konieczne jest wykonanie badań endoskopowych (wziernikowania).

 

Zabiegi wykonywane w poradni proktologicznej:

Zabieg skleroterapii (obliteracji) - polega na wstrzykiwaniu do wnętrza żylaków substancji powodującej destrukcję zmiany chorobowej wewnątrz odbytu bezpośrednio w miejscu wystąpienia guzków krwawniczych i /lub żylaków, co pozwala na ich bezoperacyjne usunięcie lub wyleczenie.

Poradnia dysponuje wysokiej klasy anoskopem, objętym ochroną patentową, który umożliwia w pełni skuteczne i bezbolesne leczenie hemoroidów praktycznie w każdym stadium choroby. Znane są przypadki podjęcia z jego użyciem przez lekarzy skutecznych kuracji nawet w IV stadium.

 

Gumki barrona - Skuteczna, bezoperacyjna, bezpieczna metoda leczenia żylaków odbytu. Usuwanie żylaków odbytu metodą Barrona jest najczęściej stosowana małoinwazyjną technika leczenia hemoroidów.

W trakcie zabiegu, wybrany guzek krwawniczy zostaje dokładnie oceniony w badaniu anoskopowym. Następnie, poprzez anoskop, wprowadza się ligator z dwoma gumkami barrona. Guzek krwawniczy zostaje przeprowadzony tępymi szczypczykami przez światło ligarora. W tym położeniu ligaror znajduje się w obszarze pozbawionym zakończeń czuciowych i obejmuje w całości szyję usuwanego żylaka. Kolejna czynność polega na jednoczasowym zsunięciu dwóch gumek zaciskających szyje usuwanego guzka. Gumki barrona powodują niedokrwienie guzka w jego obwodowej części.Oddzielenie się niedokrwionego żylaka odbytu od jego podstawy następuje zwykle po okresie 10 do 16 dni od wykonania zabiegu.

Gumki Barrona

Posted in Prywatne.